Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Jednu radu Ti dám, poraď si sám!

Post date:

Author:

Category:

Pokud někdo potřebuje zachránit, například muzikant nebo herec v profi režimu a vláda na Vás kašle, dejte vědět … Něco s tím uděláme

Odjakživa jsem si vážil umělců! Samozřejmě ne všechny, za ty roky se to ustálilo asi na jednom procentu. Ten zbytek, místo toho umění, furt jen tliacha, jak to umění je jediný balzám na duši, světlo v temnotě a podobné drísty … Před časem, zde na blogovisku, jeden špičkový umělec napsal toto:

„Kdo vám bude skládat písně, které budete ze srdce vyrevúvať na oslavách jubileí, kdy muzikanti půjdou houfem pracovat do obchodních řetězců a taxislužeb? Na čem se budete smát, když stejným směrem odejdou i komici? Budeme stále recyklovat tytéž vtipy a písničky? Kdo bude reflektovat naše životy? Nezaslouží si současná kultura a tito poloblázni, posedli se držící měděných dien svých uměleckých řemesel, podporu a uznání? A především – ohodnocení v jiné valutě jako potlesk a palec nahoru? „

Naschvál jsem ho necitoval, nechci, aby se musel stydět dvakrát. Jemnou uměleckou dušičku by to mohlo zranit … Tak poslouchej můj krásný! Našel jsem si něco z tvé tvorby, bez urážky, ale na mém jubileu si určitě nezahraje ani z kazety!

Od hudby, přes malbu, vždy u mě zabodoval každý, který věděl, jak se drží kytara nebo štětec. Pokud k tomu ještě přidal i nějaký akord, nebo věděl nakreslit domeček jedním tahem, tak už i jsem tasil peněženku … Takže vůbec to není moje chyba, že jsem v našich končinách nikdy hodně neminul!

Ani poslední měsíce jsme si z jejich umění moc neužili, že? Ne že bychom o něco převratné přišli, ale dejme tomu ještě jednu šanci … Ale už fakt poslední!

Této skupině to zarazili jako prvním … Neboť se jim tam hromadily davy, kombinovaly se tělní tekutiny a po pěti zředěných Čapáky v plastu i největší dřevo našlo v jejich hudbě rytmus. A bezpečná vzdálenost se změnila na intimní … A průšvih na světě! Dohledat kontakt může být docela problém, protože Jano z Trenčína nebo Anča z Bystrice nemusí být při návštěvě hygieny akorát doma … A ta by to i tak určitě popřela! Že k ničemu nedošlo, že ona taková není a že ona je přece šťastně zadaná a chce se vydávat … A Jano si to i tak nepamatoval!

Takže na pódia padá prach … Ale netřeba vyplakávať! Volný čas přece mohou věnovat tréninku! Kdosi, kdesi, to i vypočítal, že jako virtuos je třeba buď narodit nebo obleva 10tisíc hodin … Takže doufám, že ta drtivá většina, ti Bohem obdařeni, že už zalezli do garáží, sklepů a podobných kolébek rock & rollu, kde mohou vesele deset hodin denně brnkat. Nebo do něčeho foukat … Dva-tři roky, možná čtyři, raději pět a určitě s toho něco bude … A mají štěstí! Právě v této nelichotivé době by měly podávat nejlepší výkony! Historie nás učí, že ty nejlepší umělecká díla vznikly v dobách krize, osobní agónie a ani o ozbrojený konflikt v oblasti nebyla nouze. Takže nasadit dietu, odfakliť ucho a do toho!

Takže příjmy sice klesly na minimum, respektive na nulu, ale musí mít přece něco naspořeno! Když se tomu věnují větší část života, tak museli vidět, jestli to má nějakou perspektivu! A jestli to mohou potáhnout do důchodu … No ale pokud nevydělali ani na elektriku, aparatura táhla z posledního, tak něco asi bude špatně … A tak blbí, aby v tom pokračovali, asi nebudou … A neexistuje, že by šli pouze v módě z ruky do huby! To by byl také blbí přístup k životu! Určitě mají něco v ponožce pod polštářem, nemohli to všechno přece někde jen tak prefetovať nebo přehrát!

A to platí pro všechny lidi bez ohledu na profesi !!!

Tak se letos nedaří … No a co! Další se určitě bude! Ta korona už časem nebude takový hit jako toto léto. A všichni lidé budou hodne nadržení na nějaký festival. Potichoučku se mohou také ceny zvednout, nikomu to vadit nebude. Po roce bez koncertů se s nimi určitě roztrhne pytel! Nebojte se, bude to dobré … Jednou je člověk nahoře, jednou dole … třeba sledovat průměr a trend. To je nejlepší ukazatel, zda ten umělec za něco stojí

A kdyby i byli úplně na mizině, tak proč nejdou na ulici?

Já nevím proč již nesetkáváme umělců v podchodu na Zochova nebo pod Michalskou bránou? Mohou hrát na kytaru například … Za kvalitní Loď do neznáma nemám problém hodit do klobouku i bankovku. No nikde ani noha … Kam zalezli všechny ty kapely? … Ty které plnily stadiony, ty neřeším, ty využili koronu na odvykačku, ale kde je ten zbytek? Ti by měli najet na sídliště a zahrát něco veselejšími pro ty, kteří ještě zatím chodí do roboty. Mezi paneláky je super akustika, stand-up komik by mohl dát nějaké vtipy …

Nebo kreslit grafity křídou po chodníku! Jeden chlapík kdysi v Žilině namaloval na chodník před bankou takovou trojrozměrnou haluz, že neznalý chodec, který na to šlápl, se také lekl, že spadl do trezoru! Dal jsem mu dva gastráče … Vernisáže nepovolili, nevadí, asfalt dělají všude, ať? Tak pome!

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -