Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Měkké dřevo: Metrové a štípané palivové dřevo po celý rok

Post date:

Author:

Category:

Prodej palivového dřeva probíhá celoročně, kdykoliv během roku tak můžete doplnit své zásoby. Měkké dřevo je skvělou volbou pro zátop a rychlé vytápění, třeba v chladné chalupě. Krom toho však v nabídce najdete i další možnosti.

Měkké dřevo

Palivové dřevo je žádané, jelikož se jedná o ekologický a nízkonákladový způsob vytápění. Měkké dřevo rychle vzplane, díky čemuž je využíváno hlavně na zátop. Krom toho však využití najde i v případě, že potřebujete prostor rychle vytopit. V nabídce najdete listnaté i jehličnaté dřevo, které je nabízeno jako metrové, štípané či případně pytlované v praktickém balení. Délka polínek se pohybuje od 25 do 50 centimetrů, snadno tak vyberete to pravé pro své potřeby.

Tvrdé dřevo

Další možností, kterou v nabídce najdete, je tvrdé dřevo. Zpracováván je dub, habr, jasan a javor v různém poměru. I tvrdé dřevo je nabízeno v různých variantách – metrové, štípané a pytlované. Tvrdé dřevo hoří pomaleji a umožňuje tak udržovat teplotu po dlouhou dobu. Je třeba přikládat ho do již roztopeného ohniště. Oblíbenou volbou je březové dřevo, jelikož nabízí ještě vyšší výhřevnost než předchozí zmíněné druhy, a i vlhké třísky velmi dobře hoří.

Suché krbové dřevo

Suché palivové dřevo je ideálním řešením, pokud hledáte palivo pro okamžité topení. Nebudete si tak muset dělat starosti a čekat rok, než dřevo pořádně proschne. Tento typ dřeva je tak využíván zejména jako krbové dřevo, mokré dřevo totiž zanáší komín a spalinové cesty a klesá jeho účinnost při spalování. Nabízeno je suché bukové palivové dřevo v délce 25 nebo 33 centimetrů. A to na paletách v objemu 1—2 prostorových metrů, pytlované či volně sypané.

Vybírat můžete z řady různých možností a hravě tak vybrat to, co pro své potřeby hledáte. Díky celoročnímu prodeji nezáleží na roční době.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -