Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Některé věci v kuchyni jsou dány, lépe jejich nevymyslíte

Post date:

Author:

Category:

V kuchyni musí být vše po ruce.

Zkoušeli jste někdy vařit v cizí kuchyni? Obyčejně je to dvojnásobná fuška ve srovnání s přípravou jídla u sebe doma.

Zařídit kuchyni prakticky a účelně vyžaduje delší úvahu a plánování. Neváhejte jejich obětovat – kuchyň je centrem domácnosti a obyčejně představuje i vyšší investici. Její životnost by proto měla být co nejdelší.

Existuje několik pravidel, kterými se při vyřizování kuchyně vyplatí řídit. Klíčové je mít v kuchyni věci po ruce, abyste při vaření nemuseli překonávat zbytečně velké vzdálenosti mezi pracovní deskou a chladničkou.

Rozdělení na tři zóny

Stačí, když si například při plánování představíte, že si máte ve své budoucí kuchyni každé ráno uvařit čaj.

Rychlovarná konvice, dřez, skříňka na odkládání hrnků a skříňka s potravinami by měly být v takové dostupnosti, abyste hned zrána při vaření teplého nápoje nenachodili sto jarních kilometrů.

Při plánování této místnosti pomáhá rozdělení prostoru na zóny. Tři z nich jsou základní a měly by na sebe navazovat. První je zóna mytí s kuchyňským dřezem a myčkou nádobí, druhou zónu vaření s varnou deskou a troubou. Třetí – je zóna zásob, kde budete skladovat potraviny.

Další je takzvaná pracovní zóna, která spojuje zónu mytí a zónu vaření. V takzvané odkládací zóně budete mít uloženy hrnce, servírovací soupravy, příbory či sklenice.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -