Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Co vybavit před zasklením balkonu a jaký typ zasklení je nejvhodnější?

Post date:

Author:

Category:

Menší teplo v létě, méně chladno v zimě a celkově méně hluku či špíny zvenčí. Zasklení balkonu nebo lodžie přináší více výhod. Ochrání tuto část nemovitosti před počasím, ale i případným hnízdění holubů či jiných ptáků. Zároveň umožní využívat prostor během celého roku.

Tipy na útulný balkon
Nejde však o levnou ani rychlou záležitost. Větší firmy, které jsou na trhu již více než dvě desítky let, mají na webových stránkách dostupné ceníky. Základní cena se podle nich odvíjí od šířky balkonu či lodžie.

Na zasklení přibližně třímetrové lodžie si třeba připravit zhruba devět set až tisíc eur a k tomu ještě několik stovek eur za různé doplňky a montáž. Vejít byste se mohli zhruba do 1500 eur.

typy zasklení
Při rozhodnutí o zasklení balkonu nebo lodžie třeba zvážit, zda chcete a potřebujete mít prostor natrvalo „zavřený“, jen s možností otevření části prostoru. Nebo byste měli tuto část nemovitosti například zavřenou jen v zimě a v létě byste si ji téměř celou otevřely. Podle toho vybírejte typ zasklení.

Bezrámové otočné systémy vypadají iz hlediska fasády bytového domu nenápadně. Když se rozhodnete, že je krásný slunečný podvečer a chcete si posedět na balkoně či lodžii při sklence vína, prostě všechny skleněné tabule vysunete na okraj a otevřete tak celý prostor.

Při posuvném systému možnost úplného otevření nemáte, bez ohledu na to, zda je systém s rámem, nebo bez něj.

Pokud si chcete o lodžii rozšířit pokoj, nejlepším zasklením budou klasické dřevěné nebo plastová okna. V tomto případě je však třeba myslet i na pořádnou izolaci.

Potřebovat budete i povolení od stavebního úřadu. Při osazení lehčí konstrukce stačí jen ohlášení takové úpravy.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -