Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Jak si zkontrolovat poskytovatele, u kterého plánujete půjčku ihned?

Post date:

Author:

Category:

Při výběru společnosti, u které máte v plánu si vypůjčit peníze, je důležité být obezřetný. Některé společnosti totiž nemusí jednat fér, a vy se můžete lehce dostat do potíží. U veřejnosti převládá názor, že zejména při jednání s nebankovními institucemi se můžete setkat s problémy.

Oblíbeným nebankovním produktem je půjčka ihned. Proto přinášíme pár tipů, jak si zkontrolovat poskytovatele, u kterého máte v plánu o rychlou půjčku požádat.

Licence od ČNB je základ

Úplně tím nejzásadnějším kritériem, kterým by se žadatel při ověřování měl řídit, je fakt, zda má společnost licenci od České národní banky. Vlastnictví této licence zaručuje, že jednání a postupy firmy jsou pod dohledem ČNB. Společnost si tedy nemůže dovolit žádné nekalé postupy, jelikož by centrální banka ihned zasáhla. K obdržení licence nevede lehká cesta – společnost musí splnit určité podmínky, jako je například nezávadný kapitál či sídlo na území České republiky.

Pro ověření, zda vybraná společnost vlastní licenci, můžeme využít seznam registrovaných subjektů na stránkách ČNB. Pokud bychom ji ve výčtu nenašli, po vyžádání by nám daný poskytovatel měl licenci bez problémů předložit. Pokud se tak nestane, rozhodně si u tohoto poskytovatele žádný úvěr nesjednávejte a neposkytujte mu svoje údaje.

Velikost firmy hodně prozradí

Čím je společnost větší a veřejností známější, tím je zde větší šance, že bude poctivá. Množství vyřízených zakázek nám ukazuje, že s průběhem půjčky od jejího uzavření po poslední splátku bylo spokojeno mnoho lidí. Stejné pravidlo platí i pro dobu fungování subjektu – čím je na trhu déle, tím si můžeme být jistější, že bude poctivý. Nečestné praktiky by se už provalily.

Recenze zákazníků jsou zásadním ukazatelem

Ať už si přečteme hodnocení na internetu, či se zeptáme lidí ve svém okolí, jakou mají zkušenost, můžeme si udělat představu o kvalitě společnosti. Ne každému vyhovují stejné postupy, můžeme se proto setkat s různými názory. Někdo má s konkrétní s institucí dobrou zkušenost, jinému nevyhovovala. Pokud ale výrazně převažují negativní ohlasy, můžeme si být jistí, že zavázat se firmě by mohlo být příliš rizikové.

Férová společnost nic netají

Vždy bychom měli vědět, s kým ve skutečnosti jednáme. Poskytovatel by nám o sobě měl prozradit co nejvíce informací a netajit se s nimi. Přehledné internetové stránky, poradci na infolince a žádné dodatky ke smlouvě psané malým písmem. To jsou zásady, které by každý subjekt poskytující půjčky měl ctít.

Ochotný přístup k zákazníkovi by měl být samozřejmostí

V neposlední řadě, ochota a snaha poradit zákazníkovi a najít pro něj vhodné řešení jsou hodnoty, které každá správná společnost poskytující úvěry ctí. Pokud už ze začátku budete mít problém s firmou komunikovat nebo si nebudete jistí, jak vůbec kontakt s poskytovatelem začít, je jasné, že i v budoucnu by mohly nastat komplikace.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -