Každý den nové trendy a barevné inspirace pro vaše bydlení.

Dejte svému domovu řád

Post date:

Author:

Category:

S lepšícím se počasím budeme více času trávit venku. Nyní je tedy nejlepší doba na jarní úklid, abychom se z jarních výletů vraceli do uklizeného domu. Co takhle letos pojmout jarní úklid trochu jinak a udělat si pořádek jednou pro vždy?

Nestyďte se využít služeb profesionálů

Pokud jste doslova zavaleni péčí o děti a povinnostmi v zaměstnání, najměte si na úklid vašeho domu profesionální úklidovou službu. Bude se lesknout nejen váš nábytek, ale i okna. V úklidové firmě vlastní řadu přístrojů, které umožní vyčistit koberce, ale i sedací soupravu.

Ale ani sebelepší úklidová firma za vás neudělá jednu věc. Tou je přebrání věcí, dokumentů a oblečení, které si doma necháte, a které vyhodíte. Věřte, že když se k takovému kroku odhodláte, každý další úklid bude snadnější a rychlejší. U úklidu platí jednoduché pravidlo. Čím méně věcí uklízíte, tím dříve je hotov.

Inspirujte se u odborníků

Nevíte si rady, jak uspořádat vaše skříně a komody? Na internetu je spousta videí a návodů od lidí, kteří úklidem žijí. Například světoznámá Marie Kondo, zastává minimalismus a třídění věcí podle kategorií. Radí i s tím, jak se zbavit věcí, které nám doma zbytečně zabírají místo, ale mají pro nás vysokou emocionální hodnotu – jako třeba: ručně malované obrázky od dětí, suvenýry z dovolené, dekorace, které jsme dostali od blízkých apod.

Jak při úklidu postupovat?

Nejdříve ukliďte, případně vyhoďte viditelný nepořádek, podlahy, pohovky, postelemusí být čisté, bez kupiček nesrovnaného prádla. Zaměřte se na velké plochy a poté postupujte k detailům, jakými je čištění zrcadel, klik či vypínačů. Při úklidu se vyplatí postupovat odshora dolů. Jinak byste si zaprášili už čisté spodní plochy. Mezitím, co uklízíte, mohou vaše spotřebiče vykonat některou práci za vás. Zapněte myčku, pračku, sušičku, v jiné místnosti robotický vysavač. K úklidu si můžete pustit svou oblíbenou hudbu, vyvětrejte, zapalte aromalampičku. Když se do úklidu zapojí celá rodina, každý bude mít své povinnosti, půjde vám to od ruky rychleji.

Používejte správné náčiní

Když na úklid použijete kvalitní čisticí prostředky, hadříky a spreje, skvrny půjdou rychleji dolů a vy si ušetříte zbytečné drbání nábytku a podlahy. Nebudou vznikat šmouhy a vy nebudete muset práci opakovat.

Soustřeďte se

Vždy uklízejte pouze jednu místnost s postupem od shora dolů a v horizontálním směru postupujte podle hodinových ručiček, naposled vysajte a vytřete podlahu. Když budete pobíhat z místnosti do místnosti, rozkramaříte celý byt a nakonec uděláte více nepořádku, než užitku.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -